پیوندها

خسارت هاي توريست ها به طبيعت و كشور مقصد در سفر

همه ما با انگيزه رفع خستگي و به دست آوردن نشاط به سفر مي رويم. سفر ما با بليط هواپيما علي بابا چه به مكان هاي تاريخي باشد و چه مكان هاي تفريحي، ما در اولويت هستيم. اما با تبديل شدن سفر به يكي از فعاليت هاي زندگي روزمره ما، اين چشم اندازهاي طبيعي و غير طبيعي هستند كه حيات خود را در خطر مي بينند. 

كم نيستند آثاري كه پس از سال ها حيات، اين روزها به دليل بي مسئوليتي گردشگران، نفس هاي آخر خود را مي كشند. شايد بهتر باشد اين مطلب سايت ما را بخوانيد تا هر چه بيشتر به ميزان خطري كه از سوي گردشگران بعد از خريد بليط هواپيما آنلاين متوجه آثار و چشم اندازهاي طبيعي و غير طبيعي مي شود، پي ببريد.

مردي به صورت تعمدي به يك استالاگميت هزاران ساله در غاري در چين لگد زده و آن را از بين برد

مردي كه با گروهي از گردشگران در استان گويژو چين سفر مي كرد، در حال گرفتن عكس در غاري در سونگتائو  چندين بار به يك استالاگيت ۲۰ اينچي ضربه زده است. بر اساس ويدئويي كه در يوتيوب منتشر شده است؛ اين مرد به صورت تعمدي به اين تخته سنگ ها لگد زده و آنها را به پايين پرتاب مي كند. در نهايت اين كار باعث از بين رفتن چيزي شده كه بيش از هزازان سال براي شكل گيري آن به صورت طبيعي زمان صرف شده است.

چند توريست در تايلند به خاطر گرفتن عكس برهنه در يكي از معبدهاي تاريخي اين كشور بازداشت شدند

دو توريست اهل ايالات متحده در حال گرفتن عكس برهنه در معبد وات آرون در بانكوك توسط پليس تايلند بازداشت شدند. داستان از اين قرار است كه اين توريست هاي آمريكايي كه در حال سفر به دور دنيا بودند، اين عكس هاي برهنه را در صفحه شخصي اينستاگرام خود منتشر كردند. بعد از انتشار عكس ها، اين توريست ها بازداشت شده، به دليل انتشار اين عكس هاي نامناسب در فضاي عمومي جريمه شده و در ليست سياه سفر به تايلند قرار مي گيرند.

توريست ها يك بچه دلفين را در اسپانيا در هنگام تلاش براي گرفتن عكس سلفي كشتند

توريست ها در يك ساحل در جنوب اسپانيا مسئول مرگ يك بچه دلفين تشخيص داده شدند. دليل آن هم اين بوده كه ظاهرا بسياري از اين گردشگران در تلاش براي گرفتن سلفي با اين بچه دلفين كوچك او را بارها از آب خارج كرده بودند. متأسفانه نيروهاي گارد ساحلي ۱۵ دقيقه بعد از اتفاق در صحنه حاضر شدند؛ زماني كه ديگر براي نجات دلفين بيچاره خيلي دير شده بود.

آنگونه كه عكس ها نشان مي دهند، توريست ها در حين گرفتن عكس بارها راه خروج آب (بخشي در بدن دلفين كه آب از آن بيرون مي آيد) را مسدود كرده و باعث مرگ او شده اند. يك سازمان نجات از حيوانات پس از اين اتفاق عكسي را در فيس بوك خود منتشر كرد و از مردم خواست از شلوغ كردن محيط اطراف حيوانات كه منجر به ايجاد شوك و خفگي در آنان مي شود، خودداري كنند.

 

يك مسافر هواپيما به نشانه شانس سكه اي را درون موتور هواپيما انداخت و منجر به تأخير در حركت هواپيما شد

خيلي از افرادي كه با هواپيما سفر مي كنند، خرافاتي هستند. هر چند كه بسياري از اين خرافات به يك هواپياي در حال پرواز خسارت نمي زنند! در يك اتفاق نادر مسافري كه از شانگهاي به گوانجوي چين پرواز مي كرد، به خاطر شانس چند سكه را به درون موتور هواپيما انداخته و باعث شد تا پرواز براي مدتي متوقف شود. مكانيك ها موفق شدند تا ۹ سكه را از داخل موتور بيرون آورند. اگرچه اين سكه ها خسارت جدي به هواپيما وارد نكردند، اما در صورت گير كردن سكه ها در موتور، مي توانست خسارت جدي را به هواپيما وارد كند.

زني در لوس آنجلس يك اثر هنري به ارزش ۲۰۰ هزار دلار را در هنگام گرفتن سلفي از بين برد

چندي پيش ويدئويي در يوتيوب منتشر شد كه زني را در حال گرفتن سلفي نشان مي داد. سلفي اي كه به نظر مي رسد يكي از مخرب ترين سلفي هاي تاريخ لقب گرفته باشد. اين ويدئو كه ۷ ميليون بازديدكننده در يوتيوب داشته، زني را نشان مي دهد كه به حالت نشسته و آرام به يك اثر هنري نزديك مي شود تا سلفي بگيرد. وي سپس به ستون حاوي آثار هنري برخورد كرده و ۲۰۰ هزار دلار ناقابل خسارت به اين آثار هنري وارد مي كند.

 

يك خريدار در چين بعد از شكستن دستبندي به ارزش ۴۴ هزار دلار در يك جواهر فروشي از حال رفت

يك زن در حال خريد در يك جواهر فروشي در جنوب شرقي چين، ناگهان دستبندي گران قيمت به ارزش ۴۴ هزار دلار را شكست. داستان از اين قرار است كه زن خريدار اين دستبند را امتحان كرده، اما بعد از ديدن برچسب قيمت به سرعت شروع به درآوردن آن كرده است. در همين حين دستبند به زمين افتاده و دو نيم شده است. اگرچه كاركنان جواهرفروشي سعي بر آرام كردن وي داشته اند، وي در واكنش به اين اتفاق از حال رفته است. در پايان مغازه دار و فروشنده سعي بر رسيدن به يك توافق براي جبران خسارت داشته اند كه به نظر مي رسد بي نتيجه بوده است.

يك توريست در لندن براي سر به سر گذاشتن با نيروهاي امنيتي ملكه، به سوي آنها دستكش پرتاب كرد

اعضاي گارد امنيتي ملكه در انگلستان به خاطر حالت سخت و انعطاف ناپذير خود شناخته شده اند. علي رغم اين موضوع يك توريست در لندن تصميم گرفت تا با پرت كردن يك دستكش به سوي يكي از آنها، واكنش آنها را ببيند. وي بلافاصله توسط مأمور ديگر مورد بازخواست قرار گرفت. نيروهاي امنيتي معتقدند كه دليل حضور آنها در اين مكان محافظت از جواهرات سلطنتيست و نه خنداندن و سرگرم كردن مسافران.

زني بعد از اينكه به او گفته شد كه موعد چك اين براي پرواز او به پايان رسيده است، به صورت مأمور گيت در فرودگاه سيلي زد

سفر كردن مي تواند خسته كننده باشد اما بدون شك اين موضوع، دليلي براي برخورد نامناسب با كاركنان فرودگاه نيست. با اين وجود يكي از مسافران پرواز ايرفرانس كه از ووهان چين به پاريس پرواز مي كرد، در دوربين هاي امنيتي در حالي مشاهده شد كه به صورت يك مأمور گيت سيلي زده بود. به نظر مي رسد كه گفته مأمور مبني بر اتمام مهلت چك اين، باعث عصبانيت او شده بود. وي به كاركنان شركت گفته بود كه بايد در يك كنفرانس مهم حاضر مي شده است. به گفته منابع آگاه اين زن بلافاصله بازداشت شده و در ليست سياه پروازهاي آينده ايرفرانس قرار گرفته است.

يك گروه از نوجوانان يك تخته سنگ را از پرتگاهي در بريمهام راكس در نورث يوركشاير به پايين هل دادند كه منجر به خسارت جبران ناپذير به مكاني شدند كه ميليون ها سال قدمت داشته است

بر اساس گزارش پليس يوركشاير، پنج نوجوان در حال هل دادن يك تخته سنگ از يك پرتگاه در بريمهام راكس ديده شده اند. مكاني با ارزش ملي كه قدمت آن به ميليون ها سال پيش بازمي گردد. گفته مي شود كه اين تخته سنگ طي قرن هاي متوالي و توسط باد، باران و يخ شكل گرفته است. پليس گفته است كه اين حادثه نه تنها خسارت قابل توجهي را هم به تخته سنگ و هم نماي آن پرتگاه وارد آورده، بلكه مسببان براي خود و ساير بازديدكنندگان از آن مكان را نيز در معرض خطر قرار داده اند.

تغيير جهت در راستاي ... 

نوشته شده توسط رضا رمضاني | ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |