پیوندها

برنامه سفر كن ، بليط هواپيما براي سفري 2 روزه

در سال‌هاي اخير، اغلب ما شهر كن را با جشنواره مشهور فيلم اين شهر و درخشش هنرمندان ايراني شناخته‌ايم. اما در اين مطلب مي‌خواهيم شما را با زيبايي‌هاي متنوع اين شهر آشنا سازيم. شهري در جنوب فرانسه كه تهيه بليط هواپيما آنلاين كن و تدارك سفري 4 روزه به آن مي‌تواند روزهاي خاطره‌انگيزي در زندگي هر فرد ثبت كند. جالب است بدانيد كه براي بسياري از گردشگران جهان، سفر به يك مقصد لوكس و اعياني در خريد بليط هواپيما علي بابا كن خلاصه مي‌شود. 

برنامه سفر 4 روزه به كن، شهر مسافران اعياني 

در سال‌هاي اخير، اغلب ما شهر كن را با جشنواره مشهور فيلم اين شهر و درخشش هنرمندان ايراني شناخته‌ايم. اما در اين مطلب مي‌خواهيم شما را با زيبايي‌هاي متنوع اين شهر آشنا سازيم. شهري در جنوب فرانسه كه تهيه خريد بليط هواپيما علي بابا كن و تدارك سفري 4 روزه به آن مي‌تواند روزهاي خاطره‌انگيزي در زندگي هر فرد ثبت كند. جالب است بدانيد كه براي بسياري از گردشگران جهان، سفر به يك مقصد لوكس و اعياني در بليط هواپيما كن خلاصه مي‌شود. جايي كه خودروهاي گران‌قيمت، كشتي‌هاي ساحلي اشرافي و هتل‌هاي جديد و شيك همه‌چيز را عالي جلوه مي‌دهند.


نكاتي براي سفر به كن

همان‌طور كه ذكر شد كن شهر گراني مي‌باشد و هتل‌هاي اين شهر هم از اين قاعده مستثنا نيستند اما قيمت هتل‌ها در شهرهاي نزديك آن مثل شهرهاي خوان-لس-پينز و نيس كمي ‌متعادل‌‌تر است. توجه داشته باشيد كه از ماه خرداد تا اواخر مرداد تعداد گردشگران و خريداران بليط هواپيما كن به بيشترين حد ممكن رسيده و سواحل و هتل‌هاي آن بسيار شلوغ مي‌شوند. پس اگر مي‌توانيد از سفر در اين ماه‌ها خودداري كنيد.

قيمت غذا در اكثر نقاط كن بسيار بالاست و اگر كمي ‌مراعات نكنيد، مسلماً پول بسيار زيادي براي خوردن غذاهاي متنوع و البته گران اين شهر خرج خواهيد كرد. براي گشت‌وگذار در شهر هم پياده‌روي گزينه بسيار جذاب و مقرون‌به‌صرفه‌اي مي‌باشد. جالب است بدانيد كه اكثر فروشگاه‌هاي كن داراي كارت‌خوان بوده و اگر كارت بانكي داشتيد ديگر نيازي به حمل پول نقد نداريد. ضمناً، اگر هنگام خريد بليط هواپيما كن، دوست داشتيد كه اجناس با كيفيتي بخريد فروشگاه‌هاي Naf Naf، Promod، Etam و Sandro گزينه‌هاي مطلوبي برايتان خواهند بود.

روز اول مسافرت

س از خريد بليط هواپيما كن و پشت سر گذاشتن پرواز خارجي امن و آسوده‌اي، اولين روز مسافرت شما در اين شهر آغاز خواهد شد. تماشاي دو موزه مشهور در كنار كاخ و كليساي پرآوازه كن، بخش‌هاي مختلف برنامه روز اول سفر شما را تشكيل خواهند داد. پس خوشامدگويي كن را پذيرا باشيد.

موزه دِلامار (Musée de la Mer)

زمان بازديد: از ساعت 10 تا 12

موزه دلامار اولين و يكي از حيرت‌انگيزترين مكان‌هايي است كه هنگام خريد بليط هواپيما كن بايد ببينيد. در اين موزه آثار باستاني مختلفي از خشكي و دريا به همراه آثاري از هنر معاصر گردآوري شده است. جالب است بدانيد كه ساختمان مربوط به اين موزه قبلا زندان بوده و به همين دليل علاوه بر اشيا و مصنوعات موجود در آن، تماشاي خود ساختمان هم براي بسياري از علاقه‌مندان جذابيت‌هاي خاصي دارد.

موزه دِلاكاستر (Musée de la Castre)

فاصله با مكان قبلي: 5 كيلومتر

مدت‌زمان جابجايي با خودرو: 20 دقيقه

زمان بازديد: از ساعت 12:30 تا 14

يكي ديگر از موزه‌هاي شهر كن هم دلاكاستر نام دارد. موزه‌اي كه در بالاي تپه سوكت واقع شده و در آن مي‌توان علاوه بر آثار هنري مربوط به هنرمندان شهر كن، لوازم آنتيك مديترانه‌اي، كلمبيائي و آمريكائي و آلات موسيقي مربوط به قاره‌هاي آفريقا، آسيا، اقيانوسيه و آمريكا را تماشا كرد. ضمناً، به خاطر موقعيت مكاني خوب اين موزه، با رفتن به كنار آن مي‌توان نظاره‌گر چشم‌انداز بسيار جذابي از خليج بود.

كليساي نوتردام دلسپرانس (Église Notre-Dame-de-l’Espérance)

فاصله با مكان قبلي: 100 متر

مدت‌زمان جابجايي با پاي پياده: 2 دقيقه

زمان بازديد: از ساعت 15:30 تا 17

كليساي نوتردام دلسپرانس يك كليساي كاتوليك و قديمي ‌هست كه توجه بسياري از گردشگران و خريداران بليط هواپيما كن را به خود جلب مي‌كند. اين كليسا در قرن شانزدهم ميلادي و به سبك گوتيك ساخته شده و از آن زمان تاكنون هميشه يك مكان مذهبي بسيار مهم به حساب آمده است. عكس گرفتن با برج ساعت كليساي نوتردام دلسپرانس مي‌تواند بسيار هنرمندانه و جذاب باشد.

كاخ جشنواره و كنگره كن (Palais des Festivals et des Congrès)

فاصله با مكان قبلي: 800 متر

مدت زمان جابجايي با خودرو: 7 دقيقه

مدت‌زمان جابجايي با پاي پياده: 10 دقيقه

مدت‌زمان جابجايي با وسايل حمل‌ونقل عمومي: 9 دقيقه

زمان بازديد: از ساعت 17:15 تا 18:30

كاخ جشنواره و كنگره كن همانجاييست كه تاكنون آن را هنگام برگزاري جشنواره فيلم كن از قاب تلويزيون مي‌ديديد اما حالا به لطف بليط هواپيما كن مي‌توانيد اين مجموعه 2300 نفري و جذاب را از نزديك تماشا كنيد و عكس‌هاي زيبايي از خود در آن بگيريد. ساخت مجموعه مد نظر به سال 1949 برمي‌گردد اما درهاي آن از سال 1982 به روي عموم مردم باز شد. امروزه اين كاخ به نمادي براي شهر كن و فستيوال مشهور آن تبديل شده است.

روز دوم مسافرت

روز دوم سفر به شهر دوست‌داشتني و جذاب كن هم مثل روز اول پر از هيجان و جذابيت خواهد بود. غير از اين هم نمي‌تواند باشد. وقتي كسي بليط هواپيما كن را براي تعطيلات خود انتخاب مي‌كند، يعني نصف راه رقم زدن يك مسافرت خاطره‌انگيز را مي‌پيمايد. پارك، كليسا، ساحل و موزه كن اجزاي اصلي برنامه روز دوم سفر شما خواهند بود.

كليساي لرينس اَبِي (Lérins Abbey)

زمان بازديد: از ساعت 10 تا 11:30

كليساي لرينس اَبِي هم از آن دست مكان‌هايي هست كه فرصت ديدنش را هنگام خريد بليط هواپيما ارزان كن بايد غنيمت شمرد. اين كليسا در واقع يك صومعه¬سراي سيريستان بوده و از قديم‌الايام به عنوان مكاني مهم شناخته شده است. نكته جالب در مورد آن مي‌تواند مربوط به 3 بار بازسازي شدنش باشد كه با آگاهي از هر كدام مي‌توان به تاريخ پربار كليساي لرينس ابي و همچنين شهر كن پي برد.

باغ ويلا راسچيلد (Villa Rothschild)

فاصله با مكان قبلي: 6.9 كيلومتر

مدت‌زمان جابجايي با خودرو: 30 دقيقه

زمان بازديد: از ساعت 12:15 تا 14

لذت و جذابيت خريد بليط هواپيما كن و سفر به اين شهر مشهور فرانسوي، با ديدن باغ ويلا راسچيلد براي شما چند برابر خواهد شد. معماري نئوكلاسيك عمارت اين باغ واقعاً شگفت‌انگيز است. همچنين با گشت‌وگذار در باغ آن مي‌توان فضاي سبز و درختان زيبايي ديد. درختاني كه بلندي برخي از آن‌ها به 12 متر مي‌رسد و بسيار تماشايي هستند.

خط ساحلي كروزت (Plage de la Croisette)

فاصله با مكان قبلي: 2.3 كيلومتر

مدت‌زمان جابجايي با خودرو: 10 دقيقه

مدت‌زمان جابجايي با پاي پياده: 28 دقيقه

مدت‌زمان جابجايي با وسايل حمل‌ونقل عمومي: 22 دقيقه

زمان بازديد: از ساعت 15:30 تا 17

خط ساحلي كروزت يك مسير بسيار دوست‌داشتني، رمانتيك و پرطرفدار در شهر كن مي‌باشد. اين خط ساحلي در راستاي درياي مديترانه قرار گرفته و طول آن حدوداً 2 كيلومتر است. فروشگاه‌هاي لوكس با اجناس گران‌قيمت، رستوران‌هاي شيك، هتل‌هاي مجلل و محل‌هايي براي استراحت در كنار آب از برجسته‌ترين قسمت‌هاي اين خط ساحلي هستند كه هنگام خريد بليط هواپيما كن نظر شما را به خود جلب خواهند كرد.

موزه بونار (Musée Bonnard)

فاصله با مكان قبلي: 3.7 كيلومتر

مدت‌زمان جابجايي با خودرو: 14 دقيقه

مدت‌زمان جابجايي با وسايل حمل‌ونقل عمومي: 23 دقيقه

زمان بازديد: از ساعت 17:30 تا 19

محال است كسي بليط هواپيما چارتر كن خريداري كند و دلش نخواهد كه از موزه مشهور و پرآوازه بونار بازديد كند. موزه¬اي جديد كه در سال 2011 احداث و در آن آثار هنري پير بونار، نقاش مشهور فرانسوي گردآوري شده است. اين موزه از زمان احداث خود مورد توجه اكثر هنرمندان و هنردوستان جهان قرار گرفته و تعداد بازديدكنندگان آن هر سال بيشتر و بيشتر مي‌شود.


 

نوشته شده توسط رضا رمضاني | ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶:۵۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |