پیوندها

پرواز خارجي با ايرلاين Virgin America

اگر انجام پرواز خارجي‌ در آمريكا و حوالي آن را همراه با بليط هواپيما ترجيح مي‌دهيد، پس حتماً اسم ايرلاين Virgin America به گوشتان آشنا خواهد بود. Virgin America كه در سال 2007 تأسيس شده بود، يك ايرلاين كم‌هزينه آمريكايي بود كه خريد بليط هواپيما آنلاين را در اختيار مشتريان خود در سرتاسر جهان و بخصوص آمريكا قرار مي‌داد. 

مركز فعاليت اين ايرلاين در فرودگاه بين‌المللي سان‌فرانسيسكو قرار داشت. پرواز خارجي توسط ايرلاين Virgin America اگر انجام خريد بليط خارجي در آمريكا و حوالي آن را همراه با بليط ارزان هواپيما ترجيح مي‌دهيد، پس حتماً اسم ايرلاين Virgin America به گوشتان آشنا خواهد بود. Virgin America كه در سال 2007 تأسيس شده بود، يك ايرلاين كم‌هزينه آمريكايي بود كه بليط ارزان هواپيما را در اختيار مشتريان خود در سرتاسر جهان و بخصوص آمريكا قرار مي‌داد. مركز فعاليت اين ايرلاين در فرودگاه بين‌المللي سان‌فرانسيسكو قرار داشت.


اين ايرلاين از سال 2007 فعاليت خود را به‌عنوان يك شركت مستقل با استفاده از برند گروه هواپيمايي Virgin كه در بريتانيا فعاليت مي‌كند، آغاز نمود. لازم به ذكر است كه گروه هواپيمايي Virgin در بريتانيا برند ايرلاين‌هاي Virgin Atlantic وVirgin Australia را نيز تحت نظارت و كنترل دارد. اين ايرلاين از سال 2007 به‌طور مستقل فعاليت مي‌كرد تا اينكه در آوريل 2016 باقيمت حدود 4ميليارد دلار توسط ايرلاين Alaska Airlines خريداري شد. بعد از آن تا سال 2018 به‌صورت مستقل و تحت همان نام Virgin America، فقط به‌عنوان زيرمجموعه‌اي از ايرلاين Alaska Airlines فعاليت مي‌كرد. تا اينكه در 24 آوريل 2018 و پس از انجام دادن آخرين پرواز خود، به‌طور كامل به ايرلاين Alaska Airlines پيوست و به فعاليت خود تحت نامVirgin America پايان بخشيد.

اين ايرلاين در زمان فعاليت خود پروازهاي داخلي را از ساحل غربي ايالت متحده به ساحل شرقي و ديگر نقاط اين كشور انجام مي‌داد و پروازهاي خارجي خود را نيز به مقاصدي همچون كشور مكزيك انجام مي‌داد.

در ادامه مطلب، اطلاعاتي را در مورد اين ايرلاين كه زماني بين گردشگران و مسافرين آمريكايي از محبوبيت زيادي برخوردار بود، براي شما خواهيم آورد تا با اين ايرلاين آشنايي بيشتر پيدا كنيد.

تاريخچه ايرلاين Virgin America

در اوايل سال 2004 گروه هواپيمايي Virgin بريتانيا اعلام كرد كه قصد تأسيس يك ايرلاين كم‌هزينه با بليط هواپيما لحظه آخري با نام “Virgin USA” كه مركز فعاليت آن در آمريكا باشد را دارد. در آن زمان انتظار مي‌رفت كه Virgin USA پروازهاي خود را از اواسط سال 2005 آغاز كند. بعد از در نظر گرفتن چندين مكان كليدي، ناحيه خليج سان‌فرانسيسكو به‌عنوان مركز فعاليت و انجام پروازهاي اين ايرلاين و بعدها به‌عنوان محل قرار گرفتن مركز شركت اين ايرلاين انتخاب شد.

اين ايرلاين نام خود را از Virgin USA به Virgin America تغيير داد و به خاطر وجود مشكلات براي پيدا كردن سرمايه‌گذاران آمريكايي كه حاضر به ريسك بر روي يك ايرلاين جديد باشند، تاريخ آغاز فعاليت اين ايرلاين به تعويق افتاد و قرار شد كه پروازهاي اين ايرلاين به‌جاي اواسط سال 2005 از اوايل سال 2006 آغاز شود. بالاخره پس از پشت سر گذاشتن تمامي مشكلات، اين ايرلاين رسماً فعاليت خود را در 2007 آغاز كرده و شروع به فروختن بليط ارزان هواپيما براي اولين مشتريان خود نمود.

مقاصدي فعاليت ايرلاين Virgin America

تا آوريل 2018، Virgin America بليط ارزان هواپيما و داخلي خود را به 24 مقصد مختلف انجام مي‌داد كه 21 عدد از آن مختص پروازهاي داخلي و 3 عدد از آن‌ها مختص پروازهاي خارجي در كشور مكزيك بود. مركز اوليه فعاليت اين ايرلاين در فرودگاه بين‌المللي سان‌فرانسيسكو قرار داشت و مركز فعاليت ثانويه آن در فرودگاه بين‌المللي لوس‌آنجلس قرار داشت. اين ايرلاين همچنين داراي يك مسير پرواز بين شهرهاي لاس‌وگاس و نيويورك بود و همچنين پروازهايي را از و به مقصد Dallas Love Field انجام مي‌داد.

ناوگان هوايي ايرلاين Virgin America

ناوگان هوايي اين ايرلاين از 67 فروند هواپيماي ايرباس تشكيل مي‌شد. 10 فروند از آن‌ها هواپيماهاي ايرباس A319-100، 53 فروند از آن‌ها هواپيماهاي ايرباسA320-200 بودند و در آخر 4 فروند هواپيماي ايرباس A321neo نيز به ناوگان هوايي اين ايرلاين اضافه شده بودند كه تمامي اين هواپيماها الآن به ايرلاين Alaska Airlines انتقال يافته‌اند.

سرگرمي‌هاي در حين پرواز در ايرلاين Virgin America

اين ايرلاين پروازهاي‌ خود را در دو كابين و در سه رده مختلف First Class،Premium Economy و Economy انجام مي‌داد. هر دو كابين داراي نورپردازي عالي بوده و تمامي صندلي‌هاي كابين‌ها، داراي صفحه‌نمايش لمسي بودند كه مسافران مي‌توانستند در آن‌ها به تماشاي فيلم پرداخته، بازي كرده و يا به آهنگ گوش كنند. در كل مسافراني كه بليط هواپيما اين ايرلاين را خريداري كرده بودند، از سرويس‌دهي و سرگرمي‌هاي در حين پرواز خارجي‌ و داخلي اين ايرلاين رضايت كامل داشتند.

صندلي‌ها و رده‌هاي پرواز اين ايرلاين

صندلي‌هاي First Class هواپيماهاي اين ايرلاين  شيب 55 اينچي و پهناي 21 اينچي داشتند. اين صندلي‌ها داراي منابع تغذيه برقي براي وسيله‌هاي برقي مسافران همانند لپ‌تاپ و تبلت بوده و همچنين داراي هد رست‌هاي قابل جابجايي، ماساژور و كنترل‌هاي مخصوص تنظيم شيب صندلي نيز بودند. صندلي‌هاي رده Premium Economy داراي شيب 38 اينچي و پهناي 17.7 اينچي بوده و راحتي بيشتري را نسبت به صندلي‌هاي معمولي كابين اصلي داشتند. در اين رده نيز همانند رده First Class وعده‌هاي غذايي، نوشيدني‌ها و اسنك‌هاي رايگان براي مسافرين اهدا مي‌شد. چك-اين، كنترل امنيتي و سوارشدن مسافرين رده‌هاي Premium  و First Class نيز فرق داشته و آن‌ها نسبت به مسافرين معمولي و رده Economy در اولويت قرار داشتند. در آخر صندلي‌هاي رده Economy نيز داراي 32 اينچ شيب و پهناي 17.7 اينچي بوده و از امكاناتي نظير منابع تغذيه برقي و هدرست‌هاي قابل تنظيم نيز برخوردار بودند.

در كل مسافريني كه در گذشته بليط ارزان هواپيما اين ايرلاين را خريداري كرده و با اين ايرلاين پرواز خارجي‌ و داخلي خود را انجام داده‌اند، از اين ايرلاين رضايت كافي داشته‌اند. بي‌دليل نيست كه ايرلاين Virgin America در زمان فعاليت خود، يكي از محبوب‌ترين ايرلاين‌ها در آمريكا بود.

link

 

نوشته شده توسط رضا رمضاني | ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۶:۳۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |